Reference

Našimi klienty v oblasti obchodního práva jsou malé a stření společnosti i významné obchodní korporace. V rámci naší specializace jsme poskytovali služby obchodníkům s cennými papíry, investičním zprostředkovatelům, platebním institucím, poskytovatelům platebních služeb malého rozsahu, vydavatelům elektronických peněz, směnárnám či nebankovním poskytovatelům půjček.

Finanční regulace

Fortissimo

Naše spolupráce s AK Schejbal začala v roce 2010. Tehdy došlo k rozsáhlé novele zákona o platebním styku a my hledali někoho, kdo pro naši společnost zajistí licenci platební instituce. Vybrali jsme si kancelář JUDr. Schejbala. Povolení k činnosti platební instituce jsme od ČNB obdrželi za 5 měsíců. Naše společnost byla jednou z prvních, která po novele zákona licenci k poskytování platebních služeb získala. S AK Schejbal spolupracujeme i v oblasti směnárenských obchodů a výkonu compliance.

Tadeusz Farny, jednatel Fortissimo

Dluhopisy a prospekty

Consilior

TEPfactor se zabývá pořádáním volnočasových aktivit, teambuildingových a rodinných akcí v našich adrenalinových centrech v Chotilsku, Varšavě a Dubaji. Vybudovat naše centra mě stálo spoustu času a námahy a peněz. Část finančních prostředků do prvního centra v Chotilsku jsme na začátku dali ze svého, část zafinancovala banka. Potřebovali jsme však centrum dovybavit vnitřními atrakcemi a dozařídit ubytování. V té době jsem se setkal s JUDr. Schejbalem ze SCHEJBAL&PARTNERS. Seznámil nás s možností dofinancovat centrum vydáním vlastních dluhopisů. Vše ohledně vydání dluhopisů nám obstarala advokátní kancelář, včetně tisku vzorových dluhopisů. Následně nám doporučili i způsoby prodeje, které jsme využili a dluhopisy úspěšně prodali. Financování firmy formou dluhopisů je od té doby u nás standardní, vedle úvěru od banky a vlastních zdrojů.

Tomáš Chroust, jednatel TEPfactor International s.r.o.

Firemní právo

Spark

Když se naše společnost rozhodla, že bude realizovat fúzi s konkurenční společností, hledali jsme právní kancelář, které bychom svěřili právní zajištění projektu fúze. Obrátili jsme se na Advokátní kancelář Schejbal, která nás profesionálně provedla celou fúzí od vytvoření interního harmonogramu fúze, včetně klíčových dat, až po vytvoření všech právních dokumentů a podkladů, včetně zápisu do obchodního rejstříku. Fúze trvala 4 měsíce a proběhla bez jakékoliv komplikace. Advokátní kancelář Schejbal můžeme s klidným svědomím doporučit pro jakoukoliv oblast obchodního práva.

Karel Balčirák, jednatel Spark Rock s.r.o.

Právo IT

AirToy

S advokátní kanceláří Schejbal spolupracujeme již od roku 2007. Jsme jí věrni pro její odbornost, časovou flexibilitu a rozumnou cenotvorbu. AK pro nás zajišťuje kompletní obchodně právní agendu, poradenství při výběrových řízeních či vymáhání pohledávek. Všechny dokumenty, které jsou v oboru informačních a komunikačních technologií, specifické, byly vždy perfektně připraveny.

Roman Janský, předseda představenstva Airtoy a.s.

Jsme připraveni začít pro vás pracovat