Dluhopisy a prospekty

Právní blog SCHEJBAL&PARTNERS

Česká zbrojovka vstupuje na Burzu cenných papírů

JUDr. Lumír Schejbal

Po dlouhé době, poslední Moneta bank vstoupila na burzu v roce 2016, může Burza cenných papírů Praha (BCPP) slavit vstup významné společnosti na hlavní trh. Emitentem na burzu přijímaných akcií je Česká zbrojovka Group SE, ISIN akcií je CZ00090008942, ticker emise na BCPP je CZG. Tržní kapitalizace se předpokládá ve výši cca 10-14 mld. Kč. Obchodování na BCPP by mělo začít 2. října 2020.

Podrobné informace naleznou investoři v prospektu akcií Česká zbrojovka Group SE, který lze nalézt v registru prospektů České národní banky (ČNB) zde nebo na stránkách emitenta zde.

Doufejme, že nových emisí na BCPP bude přibývat, zejména z oblastí technologií, které jsou pro investory velmi atraktivním investičním oborem.

Advokátní kancelář SCHEJBAL&PARTNERS je pro emitenty akcií či dluhopisů schopna na klíč zajistit přípravu a schválení prospektu cenného papíru na ČNB pro veřejnou nabídku či vstup na BCPP (IPO) a související právní služby.

Jsme připraveni provést vás celým procesem a začít pro vás pracovat.

Další články v kategorii

JUDr. Lumír Schejbal

JUDr. Lumír Schejbal

Je zakládající partner advokátní kanceláře. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Po ukončení studií na právnické fakultě pracoval na pozici právníka a compliance officera u obchodníků s cennými papíry ATLANTIK finanční trhy, a.s. a CYRRUS, a.s., od roku 2004 vykonával praxi advokátního koncipienta v AK Gabriely Dudášové. V roce 2007 založil vlastní advokátní kancelář. Je členem etického výboru Asociace pro kapitálový trh a řádným členem Českého compliance institutu. Působí jako externí vyučující na Právnické fakultě MU. Jeho specializací jsou právo cenných papírů, právo finančních trhů a compliance.

V rámci své dosavadní praxe zajišťoval pro klienty povolení k výkonu činnosti obchodníka s cennými papíry, licence platební instituce či investiční společnosti. Podílel se na projektech financovaných korporátními dluhopisy, zastupoval klienty v licenčních i sankčních řízeních před ČNB.

Jsme právníci, ale umíme mluvit vaší řečí