Licence ČNB

Právní blog SCHEJBAL&PARTNERS

Úspěšné vyřízení licence platební instituce pro našeho klienta

JUDr. Lumír Schejbal

Klient advokátní kanceláře SCHEJBAL & PARTNERS, společnost Benefit Management, přední poskytovatel služeb v oblasti správy zaměstnaneckých benefitů, získala od České národní banky licenci platební instituce.

Advokátní kancelář zajistila pro společnost:

  • kompletní přípravu žádosti,
  • přípravu všech příloh a vnitřních předpisů,
  • vytvořila obchodní plán, včetně predikce hospodaření ve formě finančních výkazů na 3 roky,
  • výpočty všech tří způsobů vedení kapitálové přiměřenosti,
  • zastupování klienta ve správním řízení před ČNB.

Příprava žádosti a všech příloh trvala 1 měsíc, správní řízení před ČNB trvalo necelých 7 měsíců. Advokátní kanceláře SCHEJBAL & PARTNERS takto vyřídila pro klienty již třetí licenci platební instituce a řadí se k předním poskytovatelům licenčních právních služeb v České republice.

Jsme připraveni provést vás celým procesem a začít pro vás pracovat.

Další články v kategorii

JUDr. Lumír Schejbal

JUDr. Lumír Schejbal

Je zakládající partner advokátní kanceláře. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Po ukončení studií na právnické fakultě pracoval na pozici právníka a compliance officera u obchodníků s cennými papíry ATLANTIK finanční trhy, a.s. a CYRRUS, a.s., od roku 2004 vykonával praxi advokátního koncipienta v AK Gabriely Dudášové. V roce 2007 založil vlastní advokátní kancelář. Je členem etického výboru Asociace pro kapitálový trh a řádným členem Českého compliance institutu. Působí jako externí vyučující na Právnické fakultě MU. Jeho specializací jsou právo cenných papírů, právo finančních trhů a compliance.

V rámci své dosavadní praxe zajišťoval pro klienty povolení k výkonu činnosti obchodníka s cennými papíry, licence platební instituce či investiční společnosti. Podílel se na projektech financovaných korporátními dluhopisy, zastupoval klienty v licenčních i sankčních řízeních před ČNB.

Jsme právníci, ale umíme mluvit vaší řečí