Vlastníci firem, chraňte svůj majetek

JUDr. Lumír Schejbal
Firemní právo

Není pochyb o tom, že rok 2023 bude podnikatelsky náročný, plný výzev a složitých rozhodnutí. Většina společností bude řešit rostoucí náklady a stagnující výnosy. Po řadě podnikatelsky úspěšných letech možná dojde i na restrukturalizace či otáčení kormidel k jiným byznysům. Při tom všem by vlastníci firem neměli zapomínat, že jejich společnosti představují značný majetek. Tento je třeba již nyní chránit před ztrátou či snížením hodnoty.

Právě na začátku roku lze bilancovat úspěchy podnikání a udělat si majetkovou inventuru ohledně své firmy či firem. Za roky podnikání se v mnoha firmách nakumulovala významná aktiva, ať ve formě hotovosti, či jiného majetku, jako jsou nemovitosti či podíly na jiných firmách. A právě tento majetek je třeba chránit a nastavit jej tak, aby ani případná krize v podnikání tyto aktiva neohrozila.

Jako vhodné řešení se jeví oddělení jednotlivých firemních aktiv a vytvoření na míru šité firemní struktury. Tímto postupem lze nejen eliminovat podnikatelská rizika v rámci firmy, ale za určitých okolností i ušetřit na daních.

Každá firma je jiná a zaslouží si individuální přístup. Domluvte si s námi nezávaznou schůzku či zavolejte a proberte s námi, jak správně ochránit majetek vaší firmy. Pomohli jsme desítkám klientů a rádi pomůžeme i vám.

Jsme připraveni provést vás celým procesem a začít pro vás pracovat.

Další články v kategorii

JUDr. Lumír Schejbal

JUDr. Lumír Schejbal

Jsem zakládající partner advokátní kanceláře. Po ukončení studií na Právnické fakultě Masarykovy univerzity jsem pracoval jako právník a compliance officer u obchodníků s cennými papíry ATLANTIK finanční trhy a CYRRUS. V roce 2007 jsem založil vlastní advokátní kancelář se specializací na finanční regulaci. Jsem členem Asociace pro kapitálový trh, České fintech asociace a Českého compliance institutu. Působím jako externí vyučující na Právnické fakultě MU.

Mou specializací je právo finančních trhů s businessovým přesahem. V rámci své dosavadní praxe jsem zajišťoval pro klienty povolení k výkonu činnosti obchodníka s cennými papíry, licence platební instituce či investiční společnosti. Podílel jsem se na projektech financovaných korporátními dluhopisy v řádu miliard Kč, zastupoval jsem klienty v licenčních i sankčních řízeních před ČNB.

Spolu s kolegy jsem připraven pro vás začít pracovat.

Jsme právníci, ale umíme mluvit vaší řečí