Finanční služby a regulace

Právní blog SCHEJBAL&PARTNERS

Podcast CTIT o regulacích na české fintech scéně

JUDr. Lumír Schejbal

Lumír Schejbal v podcastu Technologické platformy pro online komunikační nástroje a IoT hovoří o evropském rámci regulací ve finanční oblasti, nových předpisech a jejich výkladech, vyhlídkách do budoucna, novele AML zákona a flexibilitě českých regulačních orgánů. S Ondřejem Mikulčíkem si povídali také o půvabu neregulace kryptoměn a její budoucnosti, o asset tokenech a dalších investičních nástrojích i o postojích Evropské unie k blockchainům.

Podcast si pustíte na všech obvyklých platformách pod názvem Fintech Roadmap. Pokud raději čtete, více informací najdete zde.

Jsme připraveni provést vás celým procesem a začít pro vás pracovat.

Další články v kategorii

JUDr. Lumír Schejbal

JUDr. Lumír Schejbal

Je zakládající partner advokátní kanceláře. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Po ukončení studií na právnické fakultě pracoval na pozici právníka a compliance officera u obchodníků s cennými papíry ATLANTIK finanční trhy, a.s. a CYRRUS, a.s., od roku 2004 vykonával praxi advokátního koncipienta v AK Gabriely Dudášové. V roce 2007 založil vlastní advokátní kancelář. Je členem etického výboru Asociace pro kapitálový trh a řádným členem Českého compliance institutu. Působí jako externí vyučující na Právnické fakultě MU. Jeho specializací jsou právo cenných papírů, právo finančních trhů a compliance.

V rámci své dosavadní praxe zajišťoval pro klienty povolení k výkonu činnosti obchodníka s cennými papíry, licence platební instituce či investiční společnosti. Podílel se na projektech financovaných korporátními dluhopisy, zastupoval klienty v licenčních i sankčních řízeních před ČNB.

Jsme právníci, ale umíme mluvit vaší řečí