Licence ČNB

Právní blog SCHEJBAL&PARTNERS

Pozvánka na konferenci FinTech Roadmap

JUDr. Lumír Schejbal

Rádi bychom Vás pozvali na konferenci na téma FinTech Roadmap, kterou pořádá Technologická platforma CTIT a kde budeme mít také přednášku na téma regulace FinTech společností v ČR.

Jejím cílem je představit světové trendy v nejvíce diskutovaných oblastech finančních technologií, jako jsou například:

  • Cryptocurrency/ Blockchain,
  • E-invoicing/ Accounting/ Payments,
  • Asset Management/ Risk management,
  • Lending (Crowdfunding),
  • Business Solutions/ Risk Management.

Zúčastnění se mohou těšit na prezentace od předních českých fintechových hráčů. Vystoupí například Adam Šoukal ze společnosti Roger, kterému se podařilo společně s Alzou vytvořit finanční produkt pro zrychlenou úhradu faktur, tzv. Alza Invoice Financing, či Jan Budík ze společnosti Signals Network, která vytváří unikátní tržiště pro poskytování signálů k obchodování kryptoměn. Oleg Deev, ředitel Institute of Financial Complex Systems představí také výsledky unikátního dotazníkového šetření o stavu českého FINTECH. Dále vystoupí:

  • Michal DufekCyrrus Advisory, a.s. – FinTech vyvíjející automatické obchodní systémy vč. kompletního napojení na brokera a nástroje pro analytiky a portfolio manažery na kapitálových trzích,
  • Igor ŠtverkaDolvea Innovations, s.r.o. – specialista na digitalizaci služeb a využití inovativních metod pro poznání zákazníků,
  • Svatopluk KapounekMendelova Univerzita v Brně – výzkum a vývoj v oblasti finančních technologií, scoring crowdrundingových projektů,
  • Lumír SchejbalSCHEJBAL&PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář – specialista na licenční řízení u ČNB a regulaci FinTech společností.

KDY: 20. 5. 2020, 10:00 – 15:00 hod. (registrace účastníků od 9:00 hod.)

KDE: Provozně ekonomická fakulta MENDELU, Zemědělská 1665/1, 613 00 Brno – Černá Pole

PRO ÚČAST NA KONFERENCI JE NUTNÁ REGISTRACE. Událost a registrační formulář najdete zde.

Využijte této příležitosti a přijďte si poslechnout informace o nejnovějších trendech FinTechu a jejich budoucím vývoji.

Jsme připraveni provést vás celým procesem a začít pro vás pracovat.

Další články v kategorii

JUDr. Lumír Schejbal

JUDr. Lumír Schejbal

Je zakládající partner advokátní kanceláře. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Po ukončení studií na právnické fakultě pracoval na pozici právníka a compliance officera u obchodníků s cennými papíry ATLANTIK finanční trhy, a.s. a CYRRUS, a.s., od roku 2004 vykonával praxi advokátního koncipienta v AK Gabriely Dudášové. V roce 2007 založil vlastní advokátní kancelář. Je členem etického výboru Asociace pro kapitálový trh a řádným členem Českého compliance institutu. Působí jako externí vyučující na Právnické fakultě MU. Jeho specializací jsou právo cenných papírů, právo finančních trhů a compliance.

V rámci své dosavadní praxe zajišťoval pro klienty povolení k výkonu činnosti obchodníka s cennými papíry, licence platební instituce či investiční společnosti. Podílel se na projektech financovaných korporátními dluhopisy, zastupoval klienty v licenčních i sankčních řízeních před ČNB.

Jsme právníci, ale umíme mluvit vaší řečí