SCHEJBAL&PARTNERS se stala autorizovaným právním poradcem pro trh START BCPP

SCHEJBAL & PARTNERS
Ostatní právní služby

Advokátní kancelář SCHEJBAL&PARTNERS byla zařazena na seznam autorizovaných právních poradců trhu START pražské burzy.

Trh START je zaměřený na malé a střední firmy, kterým umožňuje získat nové prostředky pro svůj rozvoj. Naše advokátní kancelář již v roce 2022 spolupracovala na úspěšném IPO společnosti M&T 1997 a.s., jenž je prosperující výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

V současné době je SCHEJBAL&PARTNERS právním poradcem pro IPO společnosti mmcité, a.s., která je světoznámým výrobcem zejména městského mobiliáře. Společnost sídlí v Bílovicích u Zlína.

Zařazení mezi autorizované poradce je podmíněno schválením ze strany burzy. Jsou nutné kvalitní reference v oblasti veřejných nabídek cenných papírů a dlouholetá praxe. Seznamy právních poradců a analytiků pak vede burza na svých webových stránkách. Role právních i analytický poradců na trhu START je značná.

Trh START nepatří mezi regulované trhy a jeho fungování stanovuje především samotná burza ve svých burzovních pravidlech. Poradci tedy musí emitenta dobře připravit na vstup nových akcionářů. Právní poradce provází emitenta celým procesem přípravy IPO, zajišťuje změnu stanov, případnou přeměnu společnosti na a.s., právní due diligence a především přípravu prospektu akcií, který schvaluje ČNB. Právní poradce koordinuje celý právní proces IPO, a to s emitentem, burzou, notářem, firemním poradcem, upisovateli a dalšími osobami, které se na procesu IPO podílí.

Naše dlouholeté zkušenosti v oblasti práva finančních trhů a byznysová zkušenost pomáhá našim klientům při získávání rozvojového kapitálu na jejich růst. Po první schůzce jsme schopni zájemci sdělit, jaký způsob získávání kapitálu je pro něj reálný a vhodný. Kontaktujte nás, pomůžeme i vám.

Jsme připraveni provést vás celým procesem a začít pro vás pracovat.

Další články v kategorii

Jsme právníci, ale umíme mluvit vaší řečí